“BODY WORLDS” – LUDZKIE CIAŁO OD PODSTAW

“BODY WORLDS” – LUDZKIE CIAŁO OD PODSTAW

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy poszczególne klasy naszej szkoły miały możliwość odwiedzenia wystawy autorstwa prof. Guntera von Hagensa- “BODY WORLDS”. Jest ona prezentowana na całym świecie i tym roku pojawiła się we Wrocławiu. Można ją oglądać do 17 grudnia w Hali Stulecia.

Ekspozycja umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii.  Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które ukazane są  w ruchu i odkrywają  w ten sposób anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Możemy zobaczyć, jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe, i poznamy sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób.

Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca, a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpiesząją procesy starzenia, znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.

Sukces ”BODY WORLDS” opiera się na przełomowym procesie plastynacji prof. Gunthera von Hagensa – metodzie konserwacji tkanki anatomicznej wynalezionej przez lekarza w 1977 r.  Serdecznie zachęcam do odwiedzenia wystawy, póki jeszcze jest we Wrocławiu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *