HIP-HOP jako styl życia

HIP-HOP jako styl życia

Hip-hop to jeden z najbardziej popularnych stylów tańca charakteryzujących się dynamicznością, zabawą oraz różnorodnymi, luźnymi ruchami w rytm hip-hopowej muzyki. Można go zobaczyć w wielu znanych filmach oraz teledyskach sławnych artystów.


HISTORIA HIP-HOPU
Hip-hop początkowo inspirował się tradycyjnym tańcem afrykańskim. W Nowym Yorku pod koniec lat 60. zaczęto go łączyć z innymi stylami tańca, szczególnie stepowaniem oraz swingiem i tańczyć na ulicach. W ten sposób właśnie kształtował się nam znany hip-hop, który szybko się rozpowszechniał po całym świecie.
Taniec hip-hopowy na Wschodnim Wybrzeżu tak na prawdę rozwinął się, gdy DJ-Herc przeprowadził się do Brooklynu w wieku 12 lat, stając się jednym z najpopularniejszych DJ’ów. Stworzył unikatową muzykę idealną dla tamtejszych „nieoficjalnych” tancerzy- przedłużył przerwy taneczne w piosenkach, dając im możliwość pochwalenia się większą ilością ruchów na imprezach. Natomiast na Zachodnim Wybrzeżu hip-hop również rozwijał się, ale we własnym stylu.
Hip-hop tak naprawdę przez następne lata ciągle ewoluował- powstawały nowe, fascynujące kroki taneczne i technika tańca, przykładając się do tego jak taniec hip-hopowy wygląda w dniach dzisiejszych. Możemy zaobserwować jak potężny jest hip-hop, stając się jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych spotykanym niemal w każdym studiu tanecznym, gdy jego początki powstawały w klubach i na ulicach.
Warto zaznaczyć, ze hip-hop to nie tylko taniec, a cała kultura, z którą warto się zapoznać. Zarówno taniec, jak i muzyka hip-hop stanowiły manifestację afroamerykańskich mieszkańców nowojorskich osiedli w latach 70.


ŁATWE KROKI W HIP-HOPIE
Oto lista kilku prostych kroków, których można spróbować się nauczyć samemu:

• Two-Step
• V-step Biz Markie
• Box Step
• Gucci
• Kriss Kross
• Wu Tang

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *