Historia Dnia Chłopaka.

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września, przy czym ta data jest całkowicie przypadkowa (nie łączy się z żadnym wydarzeniem). Jest to święto, które zaliczamy do świąt nietypowych. Dzień ten został ustanowiony w 1999 r. przez ONZ oraz grupę aktywistów z USA, w odpowiedzi na Dzień Kobiet. Miał on być symbolem równowagi płci.
Dzień Chłopaka wywodzi się tak naprawdę z Dnia Mężczyzn, obchodzonego w większości z krajów. Święto Mężczyzn w Polsce obchodzimy 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. Święto Chłopaków zostało wymyślone w Polsce, większość krajów nawet nie uznaje tego dnia za święto.

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzi głównie młodzież. Zapytani o obchodzenie tego święto nastolatkowie odpowiadają różnie. Niektórzy mówią, że jest to dla nich dzień jak każdy inny, natomiast większość uważa inaczej. Chłopacy mówią, że chociaż raz w roku mogą poczuć się wyjątkowi, jest im też bardzo miło, gdy ktoś im bliski wręczy jakiś podarunek. Zazwyczaj chcą po prostu spędzić ten dzień przyjemnie i miło, np. z partnerką lub z przyjaciółmi. Dziewczyny mówią, że w ten dzień przygotowują chłopakowi mały prezencik, czasem taki symboliczny dla nich dwojga.
Jeśli chodzi o prezent, to mam dla was kilka pomysłów. Możemy obdarować naszych Panów, np. czekoladkami (ogólnie słodyczami), breloczkiem do kluczy, skarpetkami i majtkami w śmieszne wzory, może kosmetykami męskimi, krawatem, kubkiem i wieloma innymi drobiazgami. Natomiast wystarczy także dobrze i miło zaplanowany wspólnie czas, tak, aby zapamiętali pozytywnie ten dzień i mogli go długo wspominać.
Z okazji Waszego święta, Panowie, życzę Wam z całą redakcją gazetki szkolnej dużo miłości, szczęścia,odpoczynku i słodyczy .