Klient i sprzedawca- jarmarki

Klient i sprzedawca- jarmarki

Jarmarki bożonarodzeniowe. Wydarzenia, które odwiedzamy co roku w grudniu. Już od początku tego miesiąca wprawiają nas w świąteczny nastrój, który z pewnością uwielbia każdy z nas. Te bożonarodzeniowe dekoracje, światełka, które oświetlają każde stoisko i każdą ulicę, smaczne jedzenie, różnorodne zapachy, świąteczne piosenki lecące cały dzień i wiele rzeczy, które aż ciągną nas do siebie. To właśnie uroki jarmarków. 
Każdy z nas był nie raz klientem jednego ze stanowisk. Jako kupujący i odwiedzający jarmark zwracamy uwagę na towary, sprzedawcę, jesteśmy nastawieni na zakup szczególnej rzeczy, czasem nieprzemyślanej. Jednak inaczej wygląda to z punktu widzenia sprzedających na tym wydarzeniu. Są to osoby, nie zawsze pochodzące z miasta, w którym sprzedają, czasem przyjeżdżają z daleka po to, by umilić nam czas. Zależy im na sprzedaniu jak największej ilości swojego towaru, gdyż to jest ich celem przybycia. 
Nie jesteśmy świadomi tego, co oni przeżywają, myślimy o nich różne rzeczy, czasem negatywne, a czasem pozytywne. Natomiast są to ludzie tacy jak my, którzy mają prawo odczuwać zmęczenie lub mieć po prostu gorszy dzień, przez to wydają się nam nieprzyjemni. Każdy sprzedawca stara się zwrócić uwagę ludzi swoim towarem, zatrzymać ich przy swoim stanowisku. Jest to naprawdę przyjemne, kiedy konsumenci porozmawiają z tobą, czasem się pośmieją, to od razu sprawia, że człowiekowi chce się pracować. A o tym bardzo dobrze wiem, gdyż sama pracuję jako przedstawiciel handlowy. 


Praca takiego handlarza na dużych wydarzeniach w miastach jest dość przyjemna, ale też ciężka i bardzo wyczerpująca. Osoby handlujące przyjeżdżają na swoje miejsce pracy o wiele wcześniej, przed ludźmi wybierającymi się na jarmark. Muszą oni przygotować swoje stanowisko i rozłożyć cały towar, którego jest naprawdę sporo. Muszą być dobrze przygotowani, zanim klienci do nich przyjdą. 
Cenię sobie w mojej pracy nie tylko pieniądze, ale sam urok pracy na jarmarku. Panuje wtedy niesamowita, przyjemna, świąteczna atmosfera, która się mi udziela. Zawsze staram się być otwarta, miła i kulturalna dla klientów, gdyż jest to dość ważne w tej pracy. 
Gdy już podchodzimy do stanowiska, bądźmy wyrozumiali i również mili dla sprzedających, nie utrudniajmy im pracy. Sprawmy, żeby byli z niej zadowoleni. Zachęcam bardzo do odwiedzania różnych jarmarków, są one niesamowite i zapewniają nam pełną wrażeń rozrywkę. Dla każdego coś się znajdzie. Nawet można pozyskać unikatowy prezent dla najbliższych, którego na pewno nie dostanie nikt inny. Oprócz zakupów po prostu bawcie się w ten czas, próbujcie serwowanych smakołyków, napijcie się grzańca, pośpiewajcie, a nawet potańczcie. Bo ta okazja zdarza się raz na rok, dlatego właśnie korzystajmy z tego pięknego, świątecznego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *