„Kredziarz” – książka warta uwagi.

„Kredziarz” –  książka warta uwagi.

Jedną z lepszych książek (z gatunku horror i thriller) jest powieść  C. J. Tudor pt. „Kredziarz”. Książka jest jedną z tych mało popularnych, lecz skrywa w sobie poruszające i ekscytujące treści.

Opowiada o grupce przyjaciół, którzy w dzieciństwie wymyślili swój własny sposób porozumiewania się za pomocą rysunków kredą. Fabuła rozgrywa się w dwóch planach czasowych: w przeszłości, kiedy przyjaciele byli młodymi nastolatkami, i w teraźniejszości, kiedy każdy z nich jest już dorosły oraz posiada własne życie.

Ich początkowa zabawa, o której wspomniano na początku, zamieniła się w niespodziewane i pełne strachu wydarzenia. Pierwszym z nich, które zapoczątkowało dalszą serię zdarzeń, było odnalezienie ciała dziewczynki, a dokładniej- jego części.  Odkrycie to spowodowało, że przyjaciele zaczęli patrzeć na siebie z przerażeniem. Ten moment poniekąd ich poróżnił. Każdy chciał zapomnieć o tym, co widział.

Kiedy autor zmienia czas wydarzeń, towarzyszymy bohaterom w życiu dorosłym. Nie utrzymują już ze sobą bliskich kontaktów tak jak wcześniej.

W pewnym momencie jeden z nich, o imieniu Eddie, otrzymał kopertę ,a w niej kredę i rysunek z człowiekiem mającym pętlę na szyi. W tej chwili bohater zrozumiał, że to,  co wydarzyło się trzydzieści lat temu, powróciło i tak naprawdę  nigdy się nie zakończyło .

Sama fabuła jest interesująca i dość „zakręcona”, przez co można łatwo się pogubić. Natomiast jeśli czytelnik wytrwa, może odkryć głębsze wymiary, np. psychologiczny.

Autor dość długo trzyma czytelnika w napięciu, co sprawia, że odbiorca ciekaw jest  rozwiązania, które okazuje się dość niespodziewane. Książka naprawdę idealnie pasuje na długie wieczory z kocem i z herbatą lub czekoladą. Jest odpowiednia dla czytelników, którzy lubią nastrój grozy i tajemniczości.

Kredziarz okładka
Kredziarz okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *