LoxiTimes – wydanie 2/2021

LoxiTimes – wydanie 2/2021

Drodzy Czytelnicy, mam przyjemności zaprezentować wam nasze drugie wydanie gazetki LoxiTimes. W tym wydaniu znajdziecie dużo porad jak radzić sobie z pupilami w domu oraz jak nie oszaleć podczas nauki zdalnej. Będą też kąski dla lubiących książki i mangi! Nie zabraknie również kawałeczka historii 😉

Zachęcam do komentowania i wypowiadania swoich uwag (mile widziane te pozytywne).

Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelna.

W imieniu całej redakcji Marta Hamberger.
 • „Kredziarz” – książka warta uwagi.
  Jedną z lepszych książek (z gatunku horror i thriller) jest powieść  C. J. Tudor pt. „Kredziarz”. Książka jest jedną z tych mało popularnych, lecz skrywa w sobie poruszające i ekscytujące treści.
 • A ty jesteś zwolniony z teorii ?!
  Zwolnieni z Teorii Z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam projekty tworzone przez naszych uczniów i uczennice w ramach ogólnopolskiej platformy edukacyjnej „Zwolnieni z Teorii”.  To bardzo ciekawa inicjatywa, samodzielnie tworzona przez uczniów, mająca na celu zmianę otoczenia na lepsze lub pomoc innym.
 • Czego potrzebują nasi czworonożni przyjaciele?
  Jak wiemy, każde zwierzę powinno żyć w dobrych warunkach. Ludzie często myślą, że takie warunki posiadają, ale nie zawsze tak jest. Z pewnością właściciele zwierząt domowych kochają swoich pupili, ale czasami nie zdają sobie sprawy, na czym polega odpowiedzialna, świadoma opieka nad nimi. W tym artykule przybliżę wam pokrótce, jakie wymagania trzeba spełnić, aby nasze zwierzęta – psy i koty – prawidłowo się rozwijały i z radością towarzyszyły nam każdego dnia.
 • Ile naprawdę wiesz o patronie swojej szkoły?
  Stanisław Konarski jest patronem Liceum Ogólnokształcącego nr XI we Wrocławiu – to zdanie jest powszechnie znane społeczności szkolnej i jest zdecydowanie prawdą, jednak niestety wiedza wielu z nas o patronie naszej szkoły na tym się kończy.
 • Jazz na papierze – Sakamichi no Apollon – recenzja mangi.
  Dzisiaj opowiem o mandze, która sprawiła, że pokochałem jazz. Na mangę tę natrafiłem całkiem przypadkowo, bo nie wiedziałem, że istnieje. To znaczy, miałem świadomość, że gdzieś tam jest, bo obejrzałem anime zrealizowane na jej podstawie, ale że jest wydana w  Polsce –  zero pojęcia.
 • Nauka Zdalna – Jak nie oszaleć!?
  MASZ JUŻ DOŚĆ NAUKI ZDALNEJ? NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ SOBIE MIEJSCA? CHCESZ POWROTU DO NORMALNOŚCI? PRZYCHODZIMY Z POMOCĄ!
 • Samorząd Uczniowski – czym się zajmuje?
  Samorząd Uczniowski LO XI we Wrocławiu, jak sama nazwa wskazuje, jest zrzeszeniem grupy uczniów, którzy czymś samodzielnie zarządzają. Jest jednocześnie reprezentacją wszystkich uczniów w Naszej Szkole!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *