Drodzy Czytelnicy, oto nasze kolejne wydanie, które dla Was przygotowaliśmy. To szczególny czas, w którym żegnamy Naszych maturzystów. Życzymy wam powodzenia na nowej-studenckiej drodze życia i nadchodzących maturach. Zachęcam do komentowania i wypowiadania swoich uwag (mile widziane te pozytywne). Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelna.
Do napisana tych wierszy skłoniły mnie własne obserwacje, przemyślenia oraz sytuację z mojego życia, które mocno mnie zaintrygowały i skłoniły do napisana tych paru wierszy. Niejako pomogły mi one w trudnych chwilach i mam nadzieję, że i Wy, drodzy Czytelnicy, znajdziecie w nich uniwersalną część siebie. Kiedyś Kiedyś byłam mała Kiedyś byłam słodka Kiedyś byłam
Żur, biała kiełbasa, mazurek i babka? Czy jest więcej do odkrycia przy wielkanocnych stołach w naszym regionie? Mozaika kulturowa i narodowościowa Dolnego Śląska znajduje wyraz najpełniejszy właśnie w kuchni, zwłaszcza tej odświętnej, szczególnej, gdy dawne tradycje i zwyczaje nabierają szczególnego znaczenia i są w wyjątkowy sposób podkreślane. Na dolnośląskich stołach można zobaczyć najpopularniejsze wielkanocne potrawy
Drodzy Czytelnicy, oto nasze kolejne wydanie, które dla Was przygotowaliśmy. Zachęcam do komentowania i wypowiadania swoich uwag (mile widziane te pozytywne). Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelna.
Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca od 1910 roku, a zostało to zapoczątkowane przez ruchy polityczne kobiet, które dążyły do równego traktowania. Pierwszy raz Dzień Kobiet odbył się 28 marca 1909 roku, po zamieszkach w Nowym Jorku. W sierpniu 1910 roku, na zorganizowanej Międzynarodowej Socjalistycznej Konferencji Kobiet, niemieckie delegatki wniosły o ustanowienie corocznego Dnia Kobiet.