LoxiTimes-wydanie 7/2021

LoxiTimes-wydanie 7/2021

Drodzy Czytelnicy, oto nasze kolejne wydanie, które dla Was przygotowaliśmy.

Znajdziecie tu trochę patriotycznych wątków, naukowych i kosmetycznych!

Zachęcam do komentowania i wypowiadania swoich uwag (mile widziane te pozytywne). 

Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelna.

 • LoxiTimes-wydanie 12/2022
  Drodzy Czytelnicy, oto nasze kolejne wydanie, które dla Was przygotowaliśmy.  To szczególny czas, w którym żegnamy Naszych maturzystów. Życzymy wam powodzenia na nowej-studenckiej drodze życia i nadchodzących maturach. Zachęcam do komentowania i wypowiadania swoich uwag (mile widziane te pozytywne).  Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelna.
 • “Łącznik świata i duszy”-mały tomik wierszy 
  Do napisana tych wierszy skłoniły mnie własne obserwacje, przemyślenia oraz sytuację z mojego życia, które mocno mnie zaintrygowały i skłoniły do napisana tych paru wierszy. Niejako pomogły mi one w trudnych chwilach i mam nadzieję, że i Wy, drodzy Czytelnicy, znajdziecie w nich uniwersalną część siebie.  Kiedyś Kiedyś byłam mała Kiedyś byłam słodka Kiedyś byłam
 • Zwyczaje i tradycje wielkanocne na dolnym śląsku
  Żur, biała kiełbasa, mazurek i babka? Czy jest więcej do odkrycia przy wielkanocnych stołach w naszym regionie? Mozaika kulturowa i narodowościowa Dolnego Śląska znajduje wyraz najpełniejszy właśnie w kuchni, zwłaszcza tej odświętnej, szczególnej, gdy dawne tradycje i zwyczaje nabierają szczególnego znaczenia i są w wyjątkowy sposób podkreślane.  Na dolnośląskich stołach można zobaczyć najpopularniejsze wielkanocne potrawy
 • LoxiTimes-wydanie 11/2022
  Drodzy Czytelnicy, oto nasze kolejne wydanie, które dla Was przygotowaliśmy.  Zachęcam do komentowania i wypowiadania swoich uwag (mile widziane te pozytywne).  Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelna.
 • Historia Dnia Kobiet
  Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca od 1910 roku, a zostało to zapoczątkowane przez ruchy polityczne kobiet, które dążyły do równego traktowania. Pierwszy raz Dzień Kobiet odbył się 28 marca 1909 roku, po zamieszkach w Nowym Jorku. W sierpniu 1910 roku, na zorganizowanej Międzynarodowej Socjalistycznej Konferencji Kobiet, niemieckie delegatki wniosły o ustanowienie corocznego Dnia Kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *