Nauka Zdalna – Jak nie oszaleć!?

Nauka Zdalna – Jak nie oszaleć!?

MASZ JUŻ DOŚĆ NAUKI ZDALNEJ? NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ SOBIE MIEJSCA? CHCESZ POWROTU DO NORMALNOŚCI? PRZYCHODZIMY Z POMOCĄ!

Mamy kilka rad, co zrobić, aby nie zwariować:

#1

Kiedy chodziliśmy do szkoły, wstawaliśmy rano, braliśmy prysznic i jedliśmy śniadanie. Mieliśmy plan dnia. Teraz zróbmy dokładnie tak samo.

Wstań, weź prysznic, zrób sobie śniadanie, ściągnij piżamę i te wszystkie koce, ubierz się w normalne ciuchy. Jeśli masz ochotę, ubierz się ładnie i zrób wszystko, żebyś czuł się dobrze.

#2

Droga do szkoły wymagała od jednych trochę więcej aktywności i czasu, od drugich trochę mniej. Nie docenialiśmy tego, że mamy jakiś ruch, a dzięki niemu czujemy się lepiej. Teraz kiedy siedzimy często od rana do wieczora przy komputerze, zadaniach i nauce, narzekamy na ból kręgosłupa, zmęczone oczy. To, czemu nie wstaniemy i się trochę nie poruszamy?  Na to zawsze można znaleźć czas.

W przerwach wstań od biurka, pochodź trochę po pokoju, idź po szklankę wody do kuchni. Po lekcjach wyjdź z psem na dwór albo sam nawet na krótki spacer. Robi się coraz cieplej, pora wyciągnąć rower, rolki, deskę czy inne sprzęty. Nawet jak nie mamy czasu w ciągu dnia, to chociaż pół godziny wieczorem i od razu zrobi się lepiej. Odpoczywajmy aktywnie. Dbajmy o siebie, kiedyś w końcu wyjdziemy z domów.

#3

Na lekcjach w szkole, kiedy mamy bezpośredni kontakt z nauczycielem, łatwiej przychodzi nam przyswojenie wiedzy, ale teraz wcale nie musi się to zmieniać.

Zajęcia są on-line, ale dalej to są lekcje. Mimo że wiele rzeczy Cię rozprasza i nie chce się nic robić, postaraj się skupić, słuchaj, notuj, ucz się, zawalcz o siebie i swoją przyszłość. Traktuj te lekcje poważnie, tak samo, jak w szkole; chcesz normalności, to ucz się tak, jak byś robił to w „normalnych warunkach”.

#4

Chodząc do szkoły, traciliśmy dużo czasu na dojazd do niej i późniejszy powrót do domu. Teraz go mamy więcej, więc wykorzystajmy jak najlepiej. 

Ten wolny czas nie jest po to, by leżeć i nic nie robić. Jest to świetna okazja, aby się rozwijać, podszkolić swoje zdolności, odkryć lub „odkopać” zapomniane pasje.  Zaangażujmy się w coś, poczujmy się wtedy potrzebni i ważni.

#5

Wcześniej przechadzaliśmy się po korytarzach, zmienialiśmy sale. Teraz najczęściej pracujemy w jednym pokoju. Zadbajmy więc o tę  przestrzeń.

Posprzątaj miejsce, w którym pracujesz, przewietrz pokój, siedź wygodnie i zdrowo, zadbaj o to, by mieć ciszę. Wszystkie rozpraszacze zlikwiduj. W miejscu, w którym spędzasz teraz większość dnia, musisz czuć się dobrze.

#!

Wszyscy jesteśmy teraz w trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami i pomagajmy sobie.

Trzymajmy się razem!

P.S. Pamiętajcie, że możecie zawsze poprosić o wsparcie naszych szkolnych pedagogów i psychologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *