Nieśmy pomoc.

Nieśmy pomoc.

Nastał ciężki czas dla nas wszystkich. Ostatnie 2 lata przyniosły nam pandemię, z której nie możemy wyjść, a teraz jeszcze wojnę. Wiele osób panikuje i zastanawia się, co dalej. Niestety, teraz nikt nie jest pewny jak to się wszystko potoczy i jak przebiegnie kolejny rok.
Nasz kraj aktualnie pomaga osobom z Ukrainy na tyle, ile jest w stanie. Przybyło już do nas ponad 2 mln. uchodźców i każdy z nich potrzebuje ubrań, jedzenia oraz schronienia.
Przeprowadzone zostają różne zbiórki w różnych miejscach, w tym także w szkołach. Między innymi w naszej szkole odbywają się zbiórki żywności, leków, kosmetyków, ubrań oraz potrzebnych rzeczy dla zwierząt, które nadal są na terenie Ukrainy.
Jak wiele placówek szkolnych zadeklarowaliśmy się także do programu przyjmowania uczniów pochodzenia ukraińskiego. Aby ułatwić im zadomowienie się w szkole na drzwiach gabinetów zawieszone są tabliczki w języku polskim i ukraińskim. Na każdym kroku możemy spotkać flagi polsko – ukraińskie, co ma pokazać, że my, Polacy, wspieramy ten naród oraz sprzeciwiamy się wojnie.
Myślę, że w takim przypadku każda pomoc i wsparcie jest potrzebne, nie ważne czy duże czy małe, bo liczy się choć najmniejszy gest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *