Proste jak drut, czyli co działo się w Jedenastce?

Proste jak drut, czyli co działo się w Jedenastce?

Koniec miesiąca zbliża się szybko i nieubłaganie, wypełniony lekcjami, nauką i naszymi codziennymi sprawami, które w mniej lub znaczym stopniu zaprzątają nam głowę i oddalają od dziejących się wokół nas rzeczy. Przypomnimy więc ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej szkole.

Początek października. Każdy z uczniów, nawet  nowy, zdążył się już przyzwyczaić i wdrożyć w rytm życia szkoły.   Nadszedł czas końca kadencji poprzedniego samorządu szkolnego. Rozpoczęła się kampania wyborcza, w której wystartowało dwóch kandydatów-Szymon Anioła oraz Anastazja “Nastka” Kucharczyk. Prezentowali siebie , chodząc po klasach . Przygotowali promujące ich plakaty.

Dla nas rozpoczął się okres decyzji.Każdy uczeń musiał zastanawić się i zdecydować, kto będzie ich reprezentantem .

Kiedy kampania się rozkręcała, przynosząc  wiele emocji, ożywiając naszą szkołę przez rozpalające do   czerwoności dyskusje, nastąpił spokojny, ale przepiękny dzień.  Dzień Edukacji Narodowej, poświęcony osobom,  którym zawdzięczamy naszą wiedzę, które poświęcają swój wolny czas, by  niezrozumiałe przez nas treści uczynić prostymi. Dzień wcześniej zorganizowano kiermasz ciast.  Każdy mógł zakupić sobie to, co lubi, a w międzyczasie uczniowie rozdawali  nauczycielom upominki. Wśród nich znalazły się rymowane wierszyki,  słodkości i bony na ciasto.  Cały dochód zebrany ze sprzedaży przeznaczono na działania samorządu.

Kilka dni po uroczystym święcie nastąpiła debata wyborcza, którą prowadził obecny przewodniczący, Eryk Szafrański. Z każdej z klas zjawiła się 3-osobowa, a nawet większa reprezentacja, która zadawała pytania wcześniej przygotowane przez klasę, a kandydaci na niej odpowiadali. Wydarzyło się to 18 listopada w szkolnej auli. Po zakończeniu debaty, uczniowie udali się do swoich klas i opowiedzieli swoim rówieśnikom przebieg debaty oraz odpowiedzieli na zadane pytania. Następnego dnia rozpoczęła się cisza wyborcza. W tym czasie każdy mógł  dokonywać przemyśleń i podjąć ostateczną decyzję. Dwudziestego listopada nastąpiło głosowanie, do którego byli także nauczyciele. Po przeliczeniu głosów przez komisję wyborczą, wyniki zostały ogłoszone na apeli z okazji Dnia Patrona dnia 26 października. Przewodniczącym został Szymon Anioła. Serdecznie Gratulujemy!

One thought on “Proste jak drut, czyli co działo się w Jedenastce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *