Przedstawiamy naszych nauczycieli.

Przedstawiamy naszych nauczycieli.

W tym artykule zaprezentujemy Wam postaci naszych nauczycieli, którzy wspomagają nas swoim doświadczenie, wiedzą i chęciami w redakcji naszej gazetki. Zapraszamy do przeczytania ich krótkich prezentacji oraz niespodzianki literackiej na końcu artykułu.

Przedstawiamy naszych nauczycieli.

Pani Damiana Nowak

Pani Damiana Nowak jest z wykształcenia nauczycielką historii i WOSu, która wkłada serce w to, co robi. Ukończyła studia na uniwersytecie wrocławskim, również z bibliotekoznawstwa oraz informacji naukowej. Jest ona osobą, którą interesują przedmioty artystyczne, takie jak literatura, teologia, muzyka oraz filmy. Dodatkowo ma ona zdolności plastyczne i tworzy cudowne rzemieślnicze prace. Pani Damiana jest bardzo otwartą, pogodną osobą, z dużym poczuciem humoru, która ma wiele do przekazania młodzieży. Jak radzi młodym ludziom „bądźcie twórczy, cokolwiek robicie, wkładajcie w to serce”

(Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelny, kl. IIc)

Pani Dorota Kozakowska

Pani Dorota Kozakowska jest pozytywnie nastawioną nauczycielką języka polskiego. Pracuje w naszej szkole od 30 lat i nadal nie traci zapału do tego, co robi. Jest ona bardzo przyjazną i pogodną osobą, która zawsze stara się być po stronie uczniów i dzielić razem z nimi pasję do literatury. To miłośniczka polskiej literatury, europejskiego kina oraz muzyki w wielu postaciach. Pani Dorota to wspaniała nauczycielka, ale również wspaniała osoba, z którą zawsze można miło porozmawiać i która zawsze ma bardzo dużo ciekawych pomysłów. 

(Gabriela Czartoryska, Redaktor Naczelny, kl. IIc)

Pani Jolanta Makaruk

Pani profesor Jolanta Makaruk to definitywnie nauczyciel z powołania. Bardzo sumiennie podchodzi do swojej pracy, również podczas zdalnego nauczania. Jeżeli jest taka potrzeba, pomoże nie tylko w nauce, ale także można się do Niej zwrócić z rozterkami osobistymi. To miłośniczka podróży, górskich wędrówek, zwierząt oraz szeroko pojętej kultury. Widać, że interesuje się kinematografią i ma dużą wiedzę o mediach oraz filmach.

(Oliwia Możdżeń, kl. IIc)

Katarzyna Bauman artystycznie o sobie.

Bliscy - nie tylko rodzina; bezludna wyspa nie dla mnie, zwierzęta i ptaki,
malarstwo - teatr - kino,
Sztuka ogrodów- szczególnie angielskich, ale również łąka nad Odrą, 
 jeśli łąka nad Odrą, 
 to Biskupin - mój Biskupin; niektórzy twierdzą, że jestem chodzącą encyklopedią tego miejsca. 
Wolność - „kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”, 
 bo „wolność to stan umysłu”. 
 Staram się uczyć tego moich uczniów.
 Praca - bez uczniów też nie umiem żyć. 
 No, w ogóle to jestem szczęściarą.

(Katarzyna Bauman, nauczyciel)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *