Samorząd Uczniowski – czym się zajmuje?

Samorząd Uczniowski – czym się zajmuje?

Samorząd Uczniowski LO XI we Wrocławiu, jak sama nazwa wskazuje, jest zrzeszeniem grupy uczniów, którzy czymś samodzielnie zarządzają. Jest jednocześnie reprezentacją wszystkich uczniów w Naszej Szkole!

Samorząd ma za zadanie rozwiązywać problemy społeczności uczniowskiej oraz prezentować i udoskonalać różne pomysły związane z życiem szkoły. W naszym liceum do samorządu uczniowskiego należą przedstawiciele poszczególnych klas. Również należą do niego osoby chętne i zaangażowane, które chcą uczestniczyć w życiu szkoły i pomagać je organizować.

Zajmują się przeważnie wydarzeniami i sprawami szkolnymi, takimi jak organizacja dnia sportu, walentynek czy też mikołajek. Ponadto zwracają szczególną uwagę na problemy kolegów. Na przykład takich, którzy wymagają pomocy w nauce lub potrzebują po prostu z kimś porozmawiać na jakiś temat.

Akcja zbierania paczek mikołajkowych dla organizacji “Wolontigers” oraz fundacji “Zobacz mnie”. -2019

Oprócz codziennego wspomagania szkoły i wydarzeń jej dotyczących samorząd uczniowski angażuje się także w różnorakie akcje. Niektóre z nich przynoszą zyski, które są przeznaczone na organizacje lub stowarzyszenia potrzebujące pomocy. Takie działania towarzyszą uczniom każdego roku. Pracują oni na rzecz instytucji, z którymi mają stały kontakt oraz nawiązują kontakty z nowymi, które dopiero poznają.

Samorząd uczniowski wspomaga między innymi:

  • Fundację „Zobacz mnie”,
  • Organizację ,,Wolontigers”,
  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt,
  • akcję „Góra grosza”,
  • akcję „Wrocławski bieg sponsorowany”
  • „Korowód nadziei”,
  • i wiele innych.

Nasi przedstawiciele mają ciągły kontakt z hospicjum dla dzieci, szpitalami oraz domami dziecka, starając się pomóc, jak najlepiej potrafią.

I ty może do niego dołączyć!

Integracja członków samorządu uczniowskiego- 2020
Wybory na przewodniczącego szkoły oraz liczenie głosów. -2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *