Sport w naszej szkole.

Każdy, kto odwiedza stronę główną naszej szkoły, wie, że LO XI ma swoje mocne korzenie w różnych dziedzinach sportu. Jest ich kilka, ale postanowiłam wybrać jedną z nich i przedstawić Wam „w pigułce” jej historię oraz zasady. Serdecznie zapraszam do lektury.
PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT
Mimo że każdy zna piłkę nożną mężczyzn, to o piłce nożnej kobiet nie wszyscy słyszeli. Właśnie dlatego zdecydowałam się opisać część żeńską tego sportu.
Historia kobiet w piłce nożnej sięga czasów powstania tej gry. Są dowody, które mówią o aktywności kobiet w tym sporcie we wczesnych wiekach.
Pierwsze oficjalne mecze we współczesności, które nadzorował Szkocki Związek Piłki Nożnej, odbyły się pod koniec XIX wieku w Glasgow,. Jak podają źródła, w roku 1921, podczas szybkiego rozwoju tej gry, football Association zakazał gry w piłkę nożną kobietą. Uważano, że jest ona nieodpowiednim sportem dla kobiet. Zakaz ten obowiązywał przez 50 lat.
W naszym kraju wyglądało to trochę inaczej. Piłka nożna kobiet pojawiła się na początku XX wieku. Rozgrywki były towarzyskie i nie miały charakteru oficjalnego. W latach 50. piłka nożna zaczęła się rozwijać. Powstała pierwsza drużyna żeńska w Polsce – „Kolejarz Katowice”. I tak pierwszy oficjalny mecz został rozegrany w 1957 r. miedzy Katowicami a Szczecinem, z wynikiem 1:0 dla Katowic. To zapoczątkowało historię polskiej piłki nożnej kobiet.
Obecne przepisy są takie same jak dla mężczyzn. Myślę, że na tyle popularny jest to obecnie sport, że nie trzeba nikomu mówić, na czym polega. Jeżeli znalazłaby się taka osoba, która chciałaby się dowiedzieć więcej, serdecznie polecam, aby zajrzeć na stronę naszej szkoły, gdzie w zakładce SPORT znajdziemy przepisy różnych gier.
Nie można też zapomnieć, że u nas w szkole mamy dla dziewcząt klasy piłkarskie, które prowadzi trener ze Ślęzy Wrocław. W czerwcu są testy sprawnościowe, ale więcej o tym na kanale yt: lo11 Wrocław w filmie LOXI PROMO.