Ucz się i pracuj!

Ucz się i pracuj!

Jak szukać pracy, kiedy nie mamy ukończonego 18. roku życia? Chcesz się usamodzielnić, ale się uczysz i nie chcesz zawalić szkoły? To artykuł dla Ciebie. Przedstawimy Ci prace, z którymi dasz radę pogodzić swoje życie szkolne, a Twój wiek nie będzie przeszkodą.

Na początku zawsze warto zapoznać się z prawem, tutaj krótka przypominajka:

Młodociany może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę przy wykonywaniu lekkich prac. Praca lekka nie może powodować zagrożenia dla życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego młodocianego oraz nie może utrudniać młodocianemu wypełniania obowiązku szkolnego.

Jakie możesz wykonywać pracę?

1. Gastronomia

Może to być popularny McDonald’s lub KFC albo restauracja. Możesz stać na kasie albo pracować jako kelner/ kelnerka. Dużym plusem pracy w restauracji są napiwki, które czasem nie są wcale takie małe.

2. Zbiory warzyw i owoców

Praca ciężka fizycznie, ale ograniczona do poszczególnych pór roku, co może być jednorazowym dorobkiem. Plusem jest czas spędzony na świeżym powietrzu, lecz trzeba pamiętać,  że obciąża ona młody organizm.

3. Rozdawanie ulotek

Najpopularniejsza i najłatwiejsza praca dla nieletnich. Trzeba jednak pamiętać, że kilkugodzinne stanie na mrozie lub w upale także jest męczące. Zarobki mieszczą się w przedziale 12-20 zł brutto za godzinę.

4. Wyprowadzanie psów

Praca dostępna dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy kochają zwierzaki. Wystarczy wywiesić kartki po swoim osiedlu, a przy okazji może i pomóc starszym sąsiadom, którzy zapłacą i czasem pewno dorzucą coś słodkiego:). Plusem jest aktywność fizyczna i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. 

5. Praca jako make-up artist

Lubisz robić makijaże i jesteś w tym na prawdę dobra? Zaproponuj swoje usługi i rób makijaże na różne okazje. Świetny pomysł, by połączyć pracę z pasją. Wraz z narastającymi umiejętnościami, będą rosnąć Twoje zarobki.

To tylko parę z naprawdę wielu dostępnych prac dla młodych ludzi. Napiszcie CV i próbujcie. Nic nie stracicie, możecie tylko zyskać  super pracę i doświadczenie. 

Powodzenia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *