Zagraniczny wyjazd- wycieczka do Drezna.

Zagraniczny wyjazd- wycieczka do Drezna.

LOXI za miedzą!

Parę tygodni temu odbyła się wycieczka do Drezna pod opieką Pani Danek, Pani Cieślak oraz Pani Rohan. Naszym przewodnikiem była Pani Małgosia, która zapewniła nam słuchawki turystyczne, by wszyscy ją dobrze słyszeli i wynieśli jak najwięcej z wycieczki.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była Szklana Manufaktura Volkswagena, w której zobaczyliśmy jak produkuje się samochody elektryczne, a dokładnie model ID3. Mogliśmy wejść na halę produkcji i poznaliśmy system pracy inżynierów odpowiedzialnych za składanie aut.

Nie mogło też zabraknąć zwiedzenia Muzeum Zwinger, w którym mogliśmy podziwiać piękne obrazy różnych artystów i epok. Były także rzeźby antyczne! Dla klas humanistycznych była to bardzo cenna lekcja historii sztuki!

Przejście po starówce zagwarantowało nam zobaczenie architektury Drezna, która bardzo dynamicznie się zmienia. Mogliśmy podziwiać np. Kościół Marii Panny, czy Semperoper, czyli okazałą operę Drezna. Na sam koniec dostaliśmy godzinę czasu wolnego na zjedzenie i  zakupy w wielkiej galerii “Altmarkt”.

Wycieczkę można jak najbardziej uznać za udaną, mimo że pogoda nam nie dopisała i mieliśmy z tego powodu duże opóźnienie. Jeżeli zastanawialiście się, czy warto pojechać do Drezna, spójrz na zdjęcia, które udało się zrobić naszemu fotoreporterowi – na żywo jest jeszcze ładniej!

Fotoreporterzy: Adam Jas 3c, Paula Nowak 3c, Michalina Bohdziewicz 1b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *